Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
MS IRO Samobor 2008
   
.
 .
.
Když se daří, tak se daří...
 
      29. 6. kolem půl dvanácté večer se paprskovitě rozjíždějí čtyři auta z Brna směr Mikulov. Radka s Irenou, Šárka s Milanem, Petra s Davidem a Staňa se mnou. 30. 6. v půl jedné ráno už v Mikulově kupujeme rakouské dálniční známky a vyrážíme na 14. Mistrovství světa IRO.
     Rakousko, Maďarsko, Slovinsko, Chorvatsko, Sveta Nedjelja, Samobor.
     Cestou se odpojuji u hotelu Babylon od výpravy a hned se scházíme ve sboru rozhodčích, abychom projeli a zkontrolovali terény. První zprávy nejsou příznivé. Stopy budou položeny v porostu, který nemá s běžně používaným nic společného. Po kolena, po pás, svízel, vysoké rostliny s dřevnatými stvoly, kterými se těžko prodírá kladeč, natož pes. Já mám na stadionu pocit, že jsem vstoupil do rozpálené pece. Ale s tím se počítalo. Naši jsou tam taky a probíhá veterinární kontrola, při které Jezz trochu pláče, když mu domácí doktor trochu hrubě strká teploměr do zadečku. Ani pak se nestačíme divit ! Rukou ve stejné gumové rukavici zkoumá veterinář psům a fenám všechny otvory a vzápětí oči. Asi ať vidí, co tam mají. No,... Pak se jedou ubytovat.
     S kolegou Aloisem Russegrem rozvrhujeme cviky a do toho mi volá Radka. Hoteliér, který telefonicky zakázal psy na pokoji (i v kleci), ale slíbil chladnou místnost, nemilosrdně odkazuje psy ven pod řídké stromy, kde zkrátka chládek nenajdou. Chtějí se stěhovat. Slibuji pomoc a žádám o ni i ředitele mistrovství Tomislava Mareviče. Ten se zlobí, dává nelidského, vlastně nepsího, hoteliéra do tisku, věší ho na strom a já nevím co ještě. Důležité je, že nechce nechat skvrnu na chorvatské pohostinosti a dává se do hledání.
     Večer si dávám ještě nějaké to pivko s Vilémem Babičkou a začíná další den šampionátu. 1. 7. startuje poradou rozhodčích a o něco později poradou vedoucích družstev. No a honem na stadion, kde musím být přítomen tréninku všech sto pěti startujících. Ten trvá od 12:00 do 20:00 a pokračuje ve středu 2. 7. od 7:00 do 12:00, ale to jsem samozřejmě přeskočil úterní trénink našich, na kterém je už oslovuje Tomislav a odváží je na nové ubytování.
     Ve středu večer se rozjíždí slavnostní rámec akce, pochod přes město. Na stadion vchází naši za rakouskou a belgickou výpravou. Vlajky vlají, sluníčko svítí, projevy hodnostářů naštěstí nejsou zbytečně dlouhé. Mistovství světa je zahájeno.
     A hned zase další zprávy: ubytování je dobré, cena senzační a naši jsou spokojeni. Špatná zpráva ovšem přichází z úst hlavního rozhodčího pana Lanze. Špatná pro naše kolegy ze Svazu. Tomáš Strouhal je diskvalifikován za nekorektní výstroj na zahájení. A protože je to vždy vina i vedoucího družstva, je diskvalifikován i Jarda Sedlák.
     Po tom všem se ještě losují startovní čísla a pak u sklenky vína probíráme kdo kdy startuje, co to pro koho znamená, bavíme se i s Tomášem, večer končí.
     Čtvrtek 3. 7. - ostrý start ! Stopy jsou nakladeny, osoby ukryty, překážky srovnány a sekačka na trávu s pistolemi ráže 9 nachystány. Výsledky znáte (Milan 177), všechny jsou dosaženy za pekelného vedra. Proto večer s radostí přijímáme pozvání od nového hoteliéra na barbecue.
     Scházíme se nakonec kolem osmé večer v pěti stech metrech nad mořem u sympatické ubytovny s nádhernou vyhlídkou do údolí. Kdo? Naše reprezentace, celá maďarská výprava, většina kamarádů ze Svazu, já a usměvavý Zdravko, který kmitá kolem rožně s vidlicí, fénem a spoustou dobrot, aby pak na stoly začaly přistávat obrovské talíře naložené masem, klobáskami, zeleninou, zacinkaly skleničky s pivkem a vínkem a bylo nám dobře!!!
     Pátek 4. 7. se ráno cestou na stadion jedu podívat na sutinu. Startuje Šárka. Najde všechno a má limit. Když přeskočím, konečně trochu úspěch, ze čtyř Čechů splňují v sutině dva. Ale hned musím podotknout, že terén byl velice jednoduchý pro pohyb psů a úkryty na úrovni běžného nácviku mladých psů. Obtížnost nahrazovala nesmiřitelnost rozhodčího pana Josse s jakýmkoliv nátlakem na psa, s čím nelze než vyjádřit souhlas.
     Během dopoledne se začíná zatahovat a pak to přijde. Nejdřív zpráva od Ireny (190), potom bouřky, průtrže, hrůza. Nejvíc to odnese Zorinka, V přívalech vody jde na obratnost a přes úspěšně udělané desetibodovky - žebřík dobře a stoly uspokojivě - na limit nedosáhne.
     Večer na recepci s kulturním programem, se skvělým bufetem a vínečkem se všechno točí kolem jednoho tématu. Máme tři limity v pachových disciplinách. Družstvo žije. Udržíme to do neděle?
     Sobota 5. 7., Milan uzávírá svoje vystoupení úspěšně, i když málo oblíbeným druhým místem. I ostatní želízka v ohni dělají limity a jede se dál.
     Večer držím místa na závěrečném večírku... a nejedou a nejedou. Stále mi někdo chce zabrat poslední volný stůl, proklínám naše brzdy, už i volám, ale konečně přijedou, jenže zase s jobovkou. Radčino auto nejede. Znovu řešíme, voláme, u toho jíme, popíjíme, čekáme na ortel.
     Neděle 6. 7. - Auto bude až v pondělí. Řešíme roztržení výpravy, přece tam Radku nenecháme samotnou. Mezitím ještě Irena s Šárkou potvrzují na obratnosti splněné limity a je z toho velká radost. Ke druhému místu Milana, čtvrté Ireně a dvacáté čtvrté Šárce rázem přibude třetí místo družstev. Je to skvělé, na mistrovství přijelo třicet výprav, z toho šestnáct mohlo zasáhnout do soutěže družstev (minimum 3 psovodi), nakonec to zvládli jen čtyři. Jsme mezi nimi. A tak když k tomu přidáme titul mistra světa ve stopách Jendy Pokorného a jedenáctou příčku Petra Lindy v sutinách, nevrací se ani tentokrát Češi bez úspěchů.
     Aby toho ale ještě nebylo málo, při procházce kolem ubytovny se zaběhne Dorinka a Staňa ji hledá dlouhých pět hodin. Zdravko obtelefonuje sousedy v okruhu dvaceti kilometrů. Nakonec ji objevil Milan, kterak stojí a čeká pár desítek metrů od baráku .
     Dvě auta jedou domů. Večer je opět ve společnosti Zdravka, jeho dobré večeře a noční bouřky s vichřicí, která kácí zastřešení venkovní restaurace.
     Ráno 7. 7. je čistý vzduch, na mobilech zprávy o šťastném návratu našich kamarádů domů. Jedeme do servisu, zpět na ubytovnu, balíme, odjíždíme. Ještě pár informací o stávkách kamionů ve Slovinsku, Rakousku... Zkrátka - když se daří, tak se daří!!! Ale návrat je šťastný a teď už můžu s klidným srdcem poděkovat všem sedmi psovodům a pejskům za skvělou reprezentaci, za vystupování, atmosféru a vzájemnou pomoc.
     Ale nechci zapomenout ani na ty doma, bez jejichž pomoci na trénincích by nebylo výsledků.
     A za hledání partnerů, sponzorů a dalšího vybavení výpravy.
     Děkuji i všem chorvatským pořadatelům, kteří byli naprosto báječní.
.
     Takže milá KZJ ČR: Velká gratulace a můj obdiv a jedeme dál, no ne ?
 
Pavel
.
Hromadu fotek z objektivu Davida V. si můžete prohlédnout zde:  http://marykay.rajce.idnes.cz/Mistrovstvi_sveta_-_Samobor_2008/
Očima fotograma M. Zirduma aneb Mistrovství světa IRO Samobor 2008
A je tady ukončení mistrovství a vyhlašování výsledků:
.
poháry medaile   Česká republika Slovensko Milan Oliva - 2. místo- stopy   Helenka Pokorný - 1. místo stopy ve znamení Čechů Irena Málková - 4. místo - plochy KZJ ČR - 3. místo - družstva Družstva - Milan + Irča + Šárka  
.
Ukázka sutin:
psovod leze dírou, pes oknem...  někdy i oba oknem 
.
V sobotu si pak fotograf vybral Petru - takže pojďme se podívat, jak vypadaly plochy:
asi tam bylo bahýnko Petra nastupuje na speciál vysvětlení terénu Lexík   vydrž, hledej mně už se do toho hrozného křoví fakt nechce verdikt 
.
A jdeme se podívat na stadion, kde nám sice žádného našeho závodníka nevyfotili, ale vyfotili našeho mezinárodního rozhodčího (sobota): a PŘECE JEDNA ZÁVODNICE - Irča!
.
    dokonce dva rozhodčí na jednoho závodníka!   ono tam i pršelo... pistolník   skok daleký - Timíček 
 
Seznamovací večírek v hotelu LAVICA (pátek večer)
Naši na seznamovacím večírku kolegové ze SZBK Dolinovi  mustr na rozlučkový večírek v Žirovnici! to taky vypadá dobře :-) tanečky 
.
Tak takhle vypadal terén na stopy (čtvrtek)
Fotograf p. Zirdum si vybral jako hlavní objekt focení Milana , tak se koukněte, v čem máme trénovat stopy:
                       Vilda Babička 
Meeting - Sportovní hala - 1. 7. 2008, průvod městem, slavnostní nástup a zahájení MS 2008, losování startovních čísel
.
Mezinárodní rozhodčí Meeting Losování stadion vlajky zúčastněných států Slavností průvod městem Asi je tam teplo... holky Česká republika KZJ ČR a už jsou na stadionu Naši na stadioně KZJ ČR proslovy nástup Rozhodcovský sbor Pavel VIP Česká vlajka losování jednotlivců jednotlivá družstva Petra si vytáhla 40 !  :-) celkový pohled 
Foto: M. Zirdum
Zdroj: Stránky MS IRO Samobor 2008
Dalších pár fotek naleznete zde
 
Výsledky závodníků KZJ ČR
 

Jméno závodníka

Specializace

Speciál      

Poslušnost

Obratnost

Celkem

Chmelová Šárka

sutiny

pátek 

 sobota

 neděle

24. místo 

body

 140

 41

 43

 224

Volný David

sutiny

sobota

neděle

pátek

 

body

 

 58

 37

 40

 135

Libišová Stanislava

plochy

čtvrtek

pátek 

sobota

 

body

 138

 31

 46

 215

Bučková Petra

plochy

 sobota

neděle 

čtvrtek

 

body

 

 22

43 

44 

109 

Málková Irena

plochy

 pátek

 sobota

 neděle

 4. místo

body

 190

 37

 41

268

Oliva Milan

stopa

čtvrtek

 pátek

 sobota

 2. místo 

body

 

177

42

 38

257

Marzyová Radmila

stopa

 sobota

 neděle

 pátek

 

body

 

3

39

33

 75

  
 Ostatní závodníci z ČR
SZBK ČR 

Jméno závodníka

Specializace

Speciál

Poslušnost

Obratnost

Celkem

Kubica Petr

plochy

 113

 42

 43

 198

Švancera Jiří

plochy

 21

 45

 42

 108

 Linda Petr

sutiny

 173

 43

 45

11.místo ( 261)

Katrevová Iveta

sutiny

40 

 35

 37

112 

Mašatová Lída

stopy

 13

 42

 39

94

Pokorný Jan

stopy

 177

 44

 44

1. místo (265)

Strouhal Tomáš

stopy

 -

 -

 -

diskvalifikace

 3. 7. 2008 Večer uspořádal hoteliér barbecju party, grilování masa, na které pozval i všechny Čechy. Všichni se dobře bavili, najedli se a napili. A prý to bylo moc fajn. 

 3. 7. 2008 Dnes jdou do boje tři účastníci: Petra obratnost, Milan stopa, Staňa plocha !!!! 
                   David nalosován pátek 14:10 obratnost, sobota 8:10 sutina, neděle 8:50 poslušnost - takže skvělý los!!!!

   2. 7.  2008   Trénink je úspěšně za námi a večer nás čeká losování, copak si tak asi vytáhneme za čísla? Konečné počty závodníků: Sutiny 50, stopy 9 a plochy 46.
  1. 7. 2008  Velké problémy s domluveným ubytováním, naštěstí se podařilo Pavlovi pro ostatní sehnat ubytování náhradní, takže jsou všichni společně pohromadě a hlavně mají u sebe psy!
 30. 6. 2008  Cesta proběhla bez komplikací a všichni jsou v pořádku již na místě.
 29. 6. 2008  Dnes v nočních hodinách odjela naše reprezentace do Samoboru. DRŽÍME VÁM VŠEM PALCE !!!
 
Rozhodčí na MS IRO Samobor 2008
Sutiny:  Kurt Joss (Švýcarsko) 
Plochy:  Ruud Haak (Holandsko)
Stopy:  Vilém Babička (CZ)
Poslušnost:  Pavel Šabacký (CZ)
Obratnost:  Kazuhiro Sawada (Japonsko)
 

   Nominace KZJ ČR na Mistrovství světa IRO Samobor 2008

   Plochy:

   Petra Bučková                        Stanislava Libišová             Irena Málková

      

   Sutiny:

   Šárka Chmelová                    David Volný

     

   Stopy:

   Radmila Marzyová                 Milan Oliva

     

 

   Vedoucí družstva:

   Radmila Marzyová

     

                                                     

    

   

 

 

 
 
Samobor (7 KB)  

 

 
Sehr geehrte Damen und Herren!
 
im Anhang finden Sie die Ausschreibung der 14. IRO Weltmeisterschaft für
Rettungshunde vom 30.06. – 06.07.2008 in Samobor, Croatia.
 
 
Alle Unterlagen werden Ihnen in den kommenden Tagen auch auf dem Postweg
zugestellt!
 
Stets aktuelle Informationen finden Sie auch auf der WM Homepage:
 
 
 
Mit freundlichen Grüßen,
 
Sara Marević,
Logistic
 
 
Dear ladies and gentlemen!
 
Enclosed you will find the announcement for the 13th IRO World Championship
for Search and Rescue Dogs from 30.06. – 06.07.2008 in Samobor, Croatia.
 
All documents will also be sent to you by post within the next days!
 
Further information will be constantly updated on the World Championship
Homepage:
 
 
Best regards,
 
Sara Marević,
Logistic
 
 
TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek